Zaręczynowy pierścionek z Szafirem

Czy wiedzieliście, że szafiry zaczerpnęły swoją nazwę od łacińskiego słowa sappheiros, czyli „niebieski”? Nic więc dziwnego, że symbolika kamienia jest ściśle związana właśnie z tym kolorem. Niebieski to między innymi symbol nieba, spokoju, harmonii, nieskończoności. Starożytni uważali błękitne niebo za twardą, kryształową czaszę, stąd błękit wyobraża trwałość, wierność i niebiańskość.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Jakiś czas temu zgłosił się do mnie klient, który chciał wykonać dla swojej ukochanej bardzo wyjątkowy pierścionek zaręczynowy. Ponieważ w zeszły weekend dostałam informację, że cudo z białego złota trafiło już na palec tej jedynej – mogę Wam w końcu opowiedzieć trochę więcej o samym procesie powstawania pracy.

Mam wrażenie, że mój klient znał dobrze symbolikę szafiru, ponieważ poprosił by pierścionek, który wykonamy, zawierał w sobie motyw anielskich skrzydeł. Ochoczo zabrałam się do pracy i przedstawiłam projekty w dwóch wersjach, z czego szybko i bez wątpliwości udało się nam wybrać ten najlepszy.

Projekt pierścionka zaręczynowego

Odlew z białego złota

Komputerowe projektowanie biżuterii pozwala mi z niezwykłą dokładnością doprecyzować model, który w kolejnym kroku zostanie wydrukowany w wosku na drukarce 3D i odlany w docelowym materiale. Mój klient nie chciał pierścionka w kolorze żółtego złota, ponieważ wiedział, że jego przyszła narzeczona nie lubi tego koloru. Model został więc odlany w białym złocie próby 585.

Realizacja i szczęśliwy finał

Szafir okazał się idealnie współgrać z białym złotem i pięknym motywem anielskich skrzydeł. Żeby dodać od siebie przysłowiową wisienkę na torcie – postanowiłam uwiecznić pierścionek na niebieskim hiacyncie. Jest to kwiat symbolizujący stałość w uczuciach. Dostałam też piękne zdjęcie od szczęśliwej, świeżo upieczonej narzeczonej. Realizowanie indywidualnych zamówień to moja pasja – lubię śledzić losy wykonanej przez mnie biżuterii. Dużym i miłym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że pierścionek trafił do mojej koleżanki ze studiów.

Lidia – raz jeszcze wszystkiego najlepszego: szczęścia, pomyślności i wielu wielu tak wyjątkowych chwil jak ta, do której w drobnym zakresie mogłam się przyczynić.

Pierścionek z białego złota z szafirem

Pozwól sobie pomóc

Jeśli ktoś z Was chciałby wykonać dla swojej ukochanej biżuterię na specjalne zamówienie, to jestem do Waszej dyspozycji. Pomogę Wam dobrać odpowiedni kamień i materiał, doradzę w doborze oprawy, szlifu tak, by zaprojektowany pierścionek przekazał dokładnie to na czym wam zależy.
Zapraszam!