Jak dbać o biżuterię

O biżuterię należy w odpowiedni sposób zadbać.

Warto wiedzieć:

  • Zarówno złoto jak i srebro to metale, które możemy niechcący zarysować w trakcie codziennych czynności, takich jak: gotowanie, naprawa auta czy remont.
  • Biżuterię należy ściągać na czas snu i przechowywać w specjalnie przeznaczonych do tego celu opakowaniach (świetnie nadają się do tego celu nasze oryginalne firmowe pudełka z gąbeczką).
  • Biżuteria może z czasem się zabrudzić (najczęściej spotyka się zabrudzenia np. z kremu do rąk), warto więc regularnie czyścić nasze skarby.
  • Srebro potrafi z czasem czernieć – nie należy się jednak tym martwić, ponieważ tego rodzaju zabrudzenia bardzo prosto usunąć.

Metody czyszczenia biżuterii:

Płyny do srebra i złota

Na rynku znajdziemy bogatą ofertę płynów do czyszczenia biżuterii i to ich polecam używać w pierwszej kolejności do czyszczenia biżuterii. Ponieważ niektóre z wzorów oferowanych przez moją firmę są bogate w detale, wskazane jest czyścić je płynem a nie pastą. Nie będzie wtedy problemów z dotarciem do najdrobniejszych elementów.

Ściereczki i pasty do czyszczenia biżuterii

Mogą się przydać do szybkiego przetarcia i odświeżenia wyglądu naszych skarbów, jednak w przypadku tych bardziej szczegółowych produktów, mogą nie być tak efektywne jak płyn do srebra

Domowe sposoby na czyszczenie biżuterii

Dobrym, domowym sposobem na czyszczenie biżuterii (w szczególności tej srebrnej) jest kąpiel w gorącej wodzie z solą. Niewielki pojemnik należy szczelnie wyłożyć folią aluminiową, następnie wsypać dwie czubate łyżki soli i zalać to wrzątkiem. Biżuterię należy zanurzyć w tak przygotowanej kąpieli niezwłocznie po zalaniu folii wodą. Istotne jest, żeby kąpiel była bardzo gorąca. W momencie, gdy biżuteria dotknie aluminiowej folii, utleni się z niej nieładny, ciemny osad. Wyczyszczoną w ten sposób biżuterię należy potem dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą, a następnie osuszyć.