Piękne kamienie i złota ważka

Zgłosił się do mnie niedawno klient, który postanowił zrobić coś z pięknymi kamieniami, których był właścicielem. Przyszedł do mnie z odręcznym szkicem, na podstawie którego wykonałam model 3D. Jeśli jesteście ciekawi jak to wyglądało krok po kroku, zapraszam do lektury.

Mój klient, Szymon Sikora zgłosił się do mnie z dość ambitnym projektem – miałam wykonać ważkę z ruchomym odwłokiem. Ważne było, żeby ładnie wyeksponować w tym modelu piękne kamienie. Pan Szymon pokazał mi swój rysunek, potem krótki wywiad i mogłam brać się do pracy.

Gotowy projekt został skonsultowany, a następnie wyeksportowany w formie plików o formacie .stl. Łącznie powstało aż 10 plików, ponieważ projekt zakładał wykonanie ważki w kilku kolorach złota i z ruchomym odwłokiem. Moja praca w tym miejscu się skończyła i pozostało mi jedynie czekać na to, co Pan Szymon zrobi dalej – było jednak warto! Ważka została wydrukowana i odlana a następnie wykończył ją znamienity złotnik – Pan Wiesław Kotlarczyk.

ważkaPoza żółtym i białym złotem ważkę zdobią piękne opale meksykańskie, żółte szafiry z Sri Lanki, szmaragdy z Kolumbii oraz brylanty – w tym ten na głowie w żółtym kolorze.

Jak się Wam podoba ta praca?