Jak powstały unikatowe obrączki o motywie smoczej łuski.

Czy wiecie, że jeśli odpowiednio wcześnie zajmiecie się poszukiwaniem obrączek ślubnych, będziecie mogli wejść w posiadanie czegoś naprawdę wyjątkowego, co wyrazi Was i Waszą historię? Czy nie byłoby super, gdybyście na palcu mieli coś więcej niż po prostu złotą obręcz o półokrągłym profilu?

Obrączki z motywem smoczej łuski

Chciałabym opowiedzieć Wam historią uroczej pary, która trafiła do mnie z jasną wizją tego jak mają wyglądać ich przyszłe obrączki ślubne. Miałam wykonać coś przypominającego smoczą łuskę co już na starcie spotkało się z mojej strony z wielkim entuzjazmem i tysiącem pomysłów jak ugryźć ten pomysł. Ochoczo zabrałam się do pracy i przedstawiłam trzy pierwsze projekty do wyboru.

Pierwsze projekty 3D

Moim klientom najbardziej spodobała się środkowa wersja. Ponieważ nie było możliwości spotkania się osobiście na zmierzenie rozmiaru, przyszła para młoda zdecydowała się na zamówienie prototypu z żywicy. Po pierwsze, pozwoliło im to na lepsze wyobrażenie sobie skali detalu na przyszłej realizacji, po drugie mogli przymierzyć obrączki zanim zostaną wykonane w złocie i po trzecie – drukowane obrączki były fajną pamiątką na przyszłość.

Od modelu 3D po zatwierdzony projekt ślubnych obrączek

Modele 3D

Po przymiarce modelu z żywicy, dostałam informację, że obrączki są zdecydowanie za wąskie i za grube. Dokonałam więc korekty kształtu i poprawiłam projekt według konkretnych wytycznych. Po wszystkim, nowy projekt prezentował się następująco:

Projekt po korekcie

Zostały wydrukowane kolejne prototypy, które tym razem zostały zaakceptowane. Dostałam więc zielone światło by brać się do pracy.

Realizacja złotych obrączek

By smocze obrączki mogły przenieść się z świata wirtualnego do rzeczywistości, należało wydrukować je w wosku.

Druk w wosku wykonany przez firmę Red Eye Studio

W swojej pracy poza nowymi technologiami stosuje również te tradycyjne, takie jak odlew metodą wosku traconego. Gotowe modele woskowe, zostały więc wysłane na odlewnię i odlane w żółtym złocie próby 585.

Odlewy zostały przeze mnie ręcznie wykończone, naniesiona została lekka faktura mająca sprawić, że smocza łuska będzie się wydawać jeszcze bardziej autentyczna. Wnętrze obrączek zostało natomiast wyszlifowane i wypolerowane.

Końcowy efekt

Personalizowane obrączki gotowe!

Obrączki w firmowym opakowaniu, gotowe do wysyłki

Dla zainteresowanych: smocze obrączki są już dostępne w katalogu produktów.