Amberif 2018 – Międzynarodowe Targi Biżuterii

Amberif to jeden z najważniejszych punktów w kalendarzu branży jubilerskiej w Polsce. Co roku wydarzenie to jest licznie odwiedzane przez gości i wystawców z całego świata. Tegoroczna edycja targów była wyjątkowa – świętowały one bowiem 25 rocznicę istnienia. Dla mnie ten rok też się wyróżniał – zostałam zaproszona do przygotowania kolekcji na uroczystą Galę Amber LOOK.

Pozycja obowiązkowa

Amberif to targi, na których po prostu trzeba być – tegoroczna lista 470 wystawców z 15 krajów i ponad 6 tysięcy odwiedzających je kupców z 54 krajów to liczby, które mówią same za siebie. Amberif nie tylko stwarza okazja do zareklamowania swojej biżuterii czy jej sprzedaży. Osobiście co roku wracam z Gdańska wyposażona w piękne, drogie kamienie do przyszłych projektów oraz z nowymi narzędziami, mającymi w przyszłości ułatwić mi pracę.

Moje stoisko na targach

Wyjątkowe kamienie

W tym roku moją szczególną uwagę przykuło stoisko firmy Hardleo. Dlaczego? Po pierwsze ze względu na bogatą ofertę naturalnych kamieni wysokiej jakości, po drugie ze względu na profesjonalną i pełną energii ekipę, która z chęcią opowiadała ciekawostki o poszczególnych okazach. Mi serce skradły wielobarwne turmaliny arbuzowe. Jak się Wam podobają?

Turmalin arbuzowy

Turmalin arbuzowy – owal

Udało mi się też wybrać szmaragd do pierścionka zaręczynowego, który pokażę Wam już nie długo w jednym z przyszłych wpisów.

Wydarzenia towarzyszące

Amberif to nie tylko targi ale i ciekawe wystawy i wydarzenia towarzyszące – część z nich odbywa się cyklicznie co roku. Tak jest np. z pokonkursową wystawą prac przygotowanych na Amberif Design Award czy ekspozycją prac prezentowanych przy okazji premiery kolejnego wydania Trendbook’a.

Ucieszyło mnie, że cały rozdział Tredn Book’a 2018 poświęcony był Potworom (Monsters), ponieważ kolekcja przygotowana przeze mnie na galę Amber Look inspirowana była gargulcami z łódzkich kamienic. Można więc powiedzieć, że wstrzeliłam się idealnie 😉

Niestandardową wystawą, która zaskoczyła oprawą i miejscem prezentacji (Kościół św. Jana) była ta zorganizowana przez firmę Art7 Wojciecha Kalandyka pod tytułem „Leonardo da Vinci & Amber”. Obfitowała ona w ciekawe okazy bursztynu, ujęte w biżuterię przez artystów z całego świata. Otwarciu towarzyszył nietypowy pokaz mody, który wraz z krótką relację z wystawy można obejrzeć tu.

Gwiazda wystawy

Gala Amber LOOK 2018

Fot. Grzegorz Radtke

Jak wspomniałam na wstępie, tegoroczny Amberif to nie tylko 25lecie targów ale i mój prywatny debiut na pokazie Amber Look 2018. Zostałam zaproszona do współpracy z projektantem ubioru: Patrykiem Wojciechowskim, z którym przygotowaliśmy pokaz inspirowany modą uliczną, kolorowymi graffiti i detalem architektonicznym starych kamienic. Ubrania zaprojektowane przez Patryka i biżuteria, którą zaprojektowałam ja bardzo ciekawie się uzupełniły, a sam pokaz został ciepło odebrany. Było to bardzo ciekawe doświadczenie: miałam okazję zobaczyć jak wyglądają przygotowania do profesjonalnego pokazu mody od strony backstage – co do tej pory stanowiło dla mnie zagadkę. Udało mi się też zwiedzić teatr Szekspirowski od kulis 🙂

Backstage

Pokaz Amber Look: Justyna Stasiewicz, Patryk Wojciechowski

Jeśli jesteście ciekawi i chcielibyście lepiej przyjrzeć się biżuterii, która wzięła udział w pokazie, możecie zrobić to na moim Behance. Znajdziecie tam też wiele innych, szeroko udokumentowanych projektów mojego autorstwa. Tym bardziej zachęcam :). Okulary, które wzięły udział w pokazie użyczyła firma Menrad.

Kolekcja biżuterii