Targi GoldExpo Warszawa 2019

W dniach 3-5 października w Warszawie odbyła się kolejna edycja targów złotniczo – jubilerskich „GOLDEXPO Warszawa”. W tym roku zostałam zaproszona do współpracy przez firmę ZAGOtech i to właśnie na ich stoisku można było mnie spotkać w trakcie tego ważnego wydarzenia. Targi branżowe są kluczowe w rozwoju działalności, nawiązywania kontaktów i poszerzania swojej wiedzy specjalistycznej. Zapraszam do zapoznania się z mini relacją.

ZAGOtech czyli kto?

Firma ZAGOtech to oficjalnym i wyłącznym dystrybutor produktów marki MAKEX w Polsce. Ich drukarki drukują modele w światłoutwardzalnej żywicy, która jest naświetlana warstwa po warstwie za pomocą  rzutnika HD DLP. W praktyce oznacza to możliwość bardzo dokładnego wydruku, który świetnie nada się do wykonania prototypu zaprojektowanego przez nas wzoru.

Bizuteria drukowana 3D

Pokazy modelowania 3D

W trakcie targów można było spotkać mnie na stoisku firmy ZAGOtech, na którym prowadziłam pokazy z modelowania biżuterii 3D live. Można było ze mną porozmawiać i dowiedzieć się w jaki sposób przygotowuję modele 3D. W trakcie pokazów pracowałam w programie Matrix 9 – to w nim posługuję się na co dzień, tworzą dla was projekty lub pomagając przygotować prototypy dla firm produkcyjnych.

Projekt Bazyliszek

Firma ZAGOtech nie tylko zaprosiła mnie na swoje stoisko. Panowie umożliwili mi realizację jednego z bardziej skomplikowanych i pracochłonnych projektów, jakie do tej pory stworzyłam. Gdyby nie oni jeszcze długo broszka z bazyliszkami nie ujrzałaby światła dziennego. Ta unikatowa biżuteria zainspirowana została fasadą budynku łódzkiego Muzeum Sztuki (MS1) i wydrukowana na drukarce DLP sprzedawanej przez firmę ZAGOtech z żywicy nadającej się do odlewów.

Żywica 3D

Druk z żywicy

Projekt został odlany bezpośrednio w srebrze. Byłam mile zaskoczona łatwością z jaką do specjalistycznej żywicy udało się dolutować kanały wlewowe z tradycyjnego wosku do wtryskarek. Broszka została przeze mnie wykończona, poczerniona oksydą a na końcu ozdobiona okazałym ametystem. Jak się wam podoba efekt finalny?

Broszka z bazyliszkami

Broszka z bazyliszkami