Pierścionek zaręczynowy z szmaragdem

Wakacyjna aura w pełni, a to sprzyja podejmowaniu poważnych decyzji na całe życie. Przygotowałam dla Was mini materiał, który może ułatwi w doborze pierścionka idealnego na tę okazję.

Ulubiony kamień Kleopatry

Dziś kusić was będę biżuterią z pięknymi szmaragdami. To naturalne kamienie (jedna z odmian berylu) o pięknej zielonej barwie i magicznych właściwościach.  Ich niezwykły, tajemniczy blask od dawien dawna skradał serca kobiet. Do entuzjastek szmaragdów należały między innymi Kleopatra i Elizabeth Taylor.

Komplet wykonany przez firmę Chantecler Capri – znajdujący się na wystawie jednego z Rzymskich antykwariatów

Pewna legenda z okolic Kaukazu głosi, że w szmaragdzie odbijają się wszystkie nasze tajemnice a czasem nawet przyszłość. Szmaragdowi przypisuje się też lecznicze właściwości – jego barwa kojarzy się z naturą, życiem. Nie bez powodu noszą go w pierścionkach brazylijscy lekarze.

Szmaragd i złoto

Ostatnie miesiące mogę określić zdecydowanie miesiącami złota i szmaragdów. Oto kilka z projektów pierścionków zaręczynowych, jakie wykonałam w ostatnich miesiącach. Część z nich już zdobi palce przyszłych panien młodych – inne nadal czekają na swoją kolej. Może to wy odnajdziecie tu coś dla siebie?

Klasyczne piękno

Pierścionek z żółtego złota z szmaragdem

Szmaragd i diamenty

Pozwól sobie pomóc

Jeśli chcielibyście wykonać dla swojej ukochanej biżuterię na specjalne zamówienie, to jestem do waszej dyspozycji. Pomogę wam dobrać odpowiedni kamień i materiał, doradzę w doborze oprawy, szlifu a na końcu wspólnie zastanowimy się jak uformować pierścionek tak, by przekazał dokładnie to na czym wam zależy.
Zapraszam!