Pierścionek z niezapominajkami na targach JCK Las Vegas

W tym roku po raz kolejny wzięłam udział w konkursie organizowanym przez producenta drukarek Solidscape. To świetna okazja na to, żeby zmierzyć się z projektantami 3D z całego świata i przy odrobinie szczęścia zaprezentować swoją twórczość na prestiżowych targach. Tym razem moja praca zakwalifikowała się do finałowej wystawy i została pokazana w trakcie JCK Las Vegas. Strasznie mnie to cieszy, zwłaszcza, że wśród finalistów było jedynie czworo Polaków.

O zaprojektowanej biżuterii

Motyw tematyczny, który zdecydowałam się wykorzystać nie był przypadkowy. Często biżuteria jest czymś więcej niż tylko ozdobą – automatycznie kojarzymy pierścionek czy naszyjnik z konkretną osobą lub wydarzeniem z naszego życia. To trochę przedmioty – niezapominajki. Kamienie milowe na mapie naszej pamięci, pomagające nie zagubić tego co ważne. Drobne, delikatne kwiaty o błękitnej barwie stały się dla mnie inspiracją i punktem wyjścia do wykonania projektu.

Niezapominajki

2018 Solidscape Design Competition

Jeśli jesteście ciekawi pozostałych prac – w tym zwycięzców konkursu, zapraszam na stronę firmową Solidscape. Są tam kolaże przedstawiające wizualizacje przygotowane przez poszczególnych artystów oraz zdjęcia wydruków woskowych wykonanych przez Solidscape. Na koniec najprzyjemniejsza część – tak o to prezentowała się w Las Vegas moja praca.

Pierścionek z niezapominajkami i szafirami

Zrealizowany pierścionek prezentuje się następująco:

Srebrne niezapominajki z szafirami

 

Pierścionek z niezapominajkami

Srebrny pierścionek z szafirami i niezapominajkami