Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D

„Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D” to konkurs, który już drugi raz odbył się przy okazji warszawskich targów Złoto Srebro Czas. W tym roku tematem przewodnim była „Siła”. Moja biżuteria niestety nie została nagrodzona – niemniej jednak praca nad nią sprawiła mi dużo radości.

Chciałabym przybliżyć wam proces powstania projektu krok po kroku.

Moodboard/Tablica Inspiracji

Moodboard/Tablica Inspiracji

Temat konkursu dawał dość szerokie pole do interpretacji. W głowie kotłowały mi się różne obrazy – zastanawiałam się czym według mnie jest siła. Wiedziałam, że projekt będzie miał męską formę w postaci sygnetu – szczególnego rodzaju pierścienia.  Siła była dla mnie jednak tworem wykraczającym ponad męskość, surowość, szorstkość – kojarzyła mi się z czymś bardziej subtelnym, emocjonalnym. Iskrą mogącą wywołać ogień – jednostką mogącą poruszyć tłumy.

Idąc tym tokiem, w końcu zdecydowałam się stworzyć projekt, będący czymś na rodzaj hołdu dla niezwykłej osobowości, wrażliwego i nietuzinkowego artysty, jakim był David Bowie.

Szkic w programie

Szkic w programie

Sygnet, który wykonałam, został po bokach ozdobiony motywem mającym kojarzyć się z błyskawicą rozcinającą niebo. Pod kamieniem ukryłam piorun, który już bezpośrednio odnosił się do piktogramu – tak chętnie używanego przez Bowiego. Zależało mi, żeby kształt kamienia był tak unikalny jak sam artysta – po wykonaniu wielu modeli zdecydowałam się w końcu na ten widoczny na zdjęciu powyżej. Ponieważ szlif i kształt był niestandardowy, należało dociąć minerał bezpośrednio do pierścienia. Tym oto sposobem, sygnet ozdobił agat – kamień siły. Gotowy projekt został wydrukowany w wosku, a potem odlany w srebrze. Efekt końcowy można obejrzeć na zdjęciach poniżej.

Siła - sygnet

Siła – sygnet

Siła - sygnet

Siła – sygnet