Broszka z przyczajonym bączkiem

Nietypowe zamówienie

W mojej pracy najbardziej zaskakującym elementem jesteście wy i wasze pomysły. Już nie raz zdarzyło mi się otwierać oczy ze zdumienia, czytając kolejne linijki maili z zamówieniami, które od was dostaję.

W ostatnich tygodniach miałam okazję podjąć się realizacji zamówienia w oparciu o projekt klienta i muszę przyznać, że było przy tym sporo zabawy.

Tym razem przyszło mi wykonać broszkę w kształcie przyczajonego bączka – który sam w sobie okazał się być gatunkiem ptaka, o istnieniu którego dotąd nie zdawałam sobie sprawy. Bączek miał zostać odziany w elegancki strój, nawiązujący trochę do tańców (swing), które są pasją mojego klienta.

Projekty

W oparciu o dostarczone szkice powstały trzy projekty: w wersji z szelkami, z szelkami i muchą oraz szelkami, muchą i okularami. Po krótkiej konsultacji zdecydowaliśmy, że zrealizowana zostanie wersja trzecia (z okularami). Plik 3D z wymodelowanym ptakiem powędrował do firmy, która go wydrukowała a następnie odlała w srebrze próby 925.

Finał

Gdy tylko odlew pojawił się na moim stole, ochoczo zabrałam się do pracy. Należało dokładnie usunąć ślad po drodze dolewowej, następnie pozbyć się niechcianej faktury po druku i podrysować miejsca, które miały być szczególnie wyraźne. W kolejnym kroku dolutowane zostało zapięcie a broszę pokryłam czarną oksydą i przetarłam tak, by ciemne miejsca wyraźniej odcinały się od całości. Z finalnym efektem możecie zapoznać się poniżej.

Gotowa broszka

Serdecznie zachęcam was do realizowania u mnie swoich pomysłów. Jest to wyjątkowa okazja do spełnienia swojego marzenia z dzieciństwa, dziwnego snu lub po prostu lepszego wyrażenia siebie.
Zapraszam!